Menstruációs tünetek, klimax kezelése masszázzsal
A menstruáció előtti tünetek kezelése masszázzsal
Ahhoz, hogy nyugodtak és kiegyensúlyozottak lehessünk, szükségünk lesz arra a természet adta gyógyító erőre, melynek segítségével megnyithatjuk a testünket felfrissítő és megújító folyamatok csatornáit, hogy ezáltal megújult életerőre tehessünk szert. Nagyon egyszerűen megelőzhetjük a menstruáció előtti panaszokat, és a klimax okozta gondokat, csak használnunk kell a masszázs gyógyító erejét, mely felerősíti szervezetünket, és egy beteljesedettebb élethez vezet el bennünket.
Masszázs és a menstruáció előtti tünetek
Nagyon sok technika van, melyek alkalmazásával már a menstruáció kezdete előtt kezelhetjük a különböző fájdalmakat, illetve rossz hangulatot, amit a hormonháztartás egyensúlyának kibillenése okozott. Minden menstruáció előtt a legjobb, amit tehetünk, ha teljes körű reflexmasszázst végzünk el testünkön, hogy maximálisan felébresszük annak gyógyító folyamatait, és megőrizzük a szervezet működésének egyensúlyát. A kezeléseket a menstruáció elkezdődése előtt már két héttel kezdjük el, és ha lehet, a két hét alatt hetente legalább két kezelést végezzünk el testünkön. Erre azért van szükség, mert ebben az időszakban változik meg a hormonháztartás működése. Ezek a változások megnövelik a szervezet folyadék- és sóháztartását, mely puffadásszerű érzetet hozhat létre. A masszázs segítségével felszabadíthatjuk a szervezetben felgyülemlett többletfolyadékot, megszüntetve így a puffadtságot és az ezzel járó nehézségérzetet. Ezekben a napokban csökkentsük a sós ételek, mint például a sült krumpli, a sós mogyoró és a különféle sós kekszek fogyasztását. Ehelyett használhatunk olyan természetes ízfokozókat, mint a citromlé, mely növeli az egyébként sószegény étel élvezeti értékét, viszont elkerülhetjük vele a test felpuffadását.
Most helyezkedjünk el kényelmesen, és próbáljunk meg teljesen ellazulni, hogy minél könnyedebben kezdhessük el az egyik lábunk reflexmasszázsát. A eljárás segítségével gyógyító energiát fogunk felvezetni az idegpályákon keresztül a medence tájékába. Vegyük kezünkbe jobb lábunkat, majd két ujjunkat, vagy a hüvelykujjunkat helyezzük a láb külső húsos területére, mely a bokacsont és a sarok között található. A nyomás és görgetés technikájával masszírozzuk át a sarok körüli területet a láb külső élén. Mivel itt található a petefészek reflexpontja, ezért jó alaposan masszírozzuk meg a boka hátsó felét, és az ez alatt lévő területet, különös figyelmet szentelve az érzékeny pontoknak. Ennek a pontnak a dörzsöléséhez talán jobb, ha a hüvelykujjunkat használjuk. Amikor ez megtörtént, az egészet ismételjük meg a bal lábunkon is. Ha gond van a petefészekkel, akkor a terület érintése érzékeny és fájdalmas lesz, ezért első alkalommal érintésünk legyen puha és figyelmes.
Ezek után rátérhetünk a láb belső oldalára, és masszírozzuk meg hüvelykujjunkkal vagy ujjunkkal a méh reflexpontját. Ez a pont közvetlenül a sarokcsont alatti puha területen helyezkedik el. Masszírozzuk át jól az egész területet a sarokcsont környezetében. A terület első érintése fájdalmas lehet, különösképpen a sarok felé haladva. A masszírozás ideje ne legyen túl hosszú. Kezdetben a rövid idejű dörzsölés sokkal hatékonyabb lehet, mintha már egyből hosszú kezeléseket alkalmaznánk. Most váltsunk lábat, és amíg a jobb láb pihen, addig a bal láb külső és belső reflexpontjait dolgozzuk meg. Ha ez kész, akkor a hüvelykujj és a mutatóujj segítségével masszírozzuk meg a bokacsont alatti bemélyedésben található reflexterületet, miközben fokozatosan haladjunk lefelé a sarok irányában. Ezután két ujjunkkal csípő és nyomó hatást kifejtve haladjunk az Achilles-ín mentén felfelé a lábszár izmai felé.
Ha mindkét lábunkon elvégeztük a fenti kezelést, akkor a talp többi része következik. Kezdjük a masszázst a talp felső részénél, majd fokozatosan haladjunk a sarok irányába. Az ujjunkkal kifejtett nyomás olyan erős legyen, hogy elérjük vele a bőr alatt mélyebben elhelyezkedő reflexpontokat is. Jól masszírozzuk át talpunkat, mely egyensúlyba hozza az egész szervezet működését.
A reflexpontok teljes körű ingerlése közben találkozhatunk több érzékeny ponttal. Ilyen esetben jó alaposan masszírozzuk meg az adott pontot, majd haladjunk tovább, és kicsit később újból térjünk vissza erre a területre. Ha több ilyen ponttal is találkozunk, akkor egyenként térjünk vissza mindegyikhez. Figyeljünk arra, nehogy túlmasszírozzuk az adott reflexpontot, hisz ujjunkkal könnyen felsérthetjük a bőrfelületet. Lassan, de biztosan lazítsuk fel az érzékenyebb részeket, de ez természetesen több kezelést is igényelhet. Az érzékenység és a fájdalom csökkenése azt jelenti, hogy az adott terület vérellátása felfokozódott, valamint az ott lerakódott méreganyagok most már el tudják hagyni szervezetünket. A kezelések előrehaladtával egészségünk és közérzetünk egyre jobb lesz, amit természetszerűen meg is érdemlünk.
Hogyan győzhetjük le a hangulatingadozásokat és a depressziót masszázzsal
A reflexpontok masszírozásakor, mindig emlékezzünk vissza a külső elválasztású mirigyek ingerlésének fontosságára. Mivel ezek a mirigyek óriási hatást gyakorolnak a szervezet különböző folyamataira, ezért nagyon fontos, hogy működésük egészséges és tökéletes legyen. A külső elválasztású mirigyek fontos szerepet töltenek be a test ciklusainak szabályozásában, illetve azoknak a kémiai és érzelmi folyamatoknak a fenntartásában, melyeknek közvetlen hatásuk van hangulatunk kialakításában. A tüzetes tanulmányozása további ismereteket szolgáltat ezeknek a mirigyeknek a fontosságáról.
Mindannyian tapasztalatból tudjuk, mennyire fontos a női szervezet számára az egyensúly megőrzése, valamint a hangulatingadozások elkerülése. A pajzsmirigy egy olyan reflexterületet képvisel, melynek tökéletes működése a jó közérzet előfeltétele is egyben. A pajzsmirigy helytelen működése lehangoltságot és depressziót okozhat. Vizsgálatokban kimutatták, hogy amikor a pajzsmirigy működése egy bizonyos értékkel csökkent, akkor az agy működésének hatásfoka is ugyanezzel az értékkel lett alacsonyabb, mely a vizsgált alanyokban depressziós hangulat kialakulását eredményezte. A pajzsmirigy reflexpontjait a kézen, a lábon és a nyakon találhatjuk.
A külső elválasztású mirigyek reflexterületeinek ingerlése mellett nagyon fontos a máj, a tüdő, a hasi idegközpont és az agy területeinek megmasszírozása is. Ha bármikor feszültnek érezzük magunkat és rossz a hangulatunk, akkor mindig ezeket a pontokat masszírozzuk meg elsőnek. (A máj egy nagyon érzékeny reflexközpont, ezért figyeljünk, nehogy túlmasszírozzuk. Az egész terület ingerlésére elegendő hét másodperc is). A helytelen májműködés menstruációs fájdalmakat okozhat, vagy feszült hangulatot eredményezhet. A tökéletesen működő máj felelős a vértisztításért, valamint a fontos vitaminok és ásványi anyagok szervezetünkbe való bejutásáért.
A masszázs általánosan javítja szervezetünk működését, és használatával nagyon sok nő tapasztalt javulást közérzetében a menstruáció előtti, illetve alatti időszakokban. A hatás fokozásának érdekében más egészségjavító eljárásokkal is kiegészíthetjük kezelésünket, mint például a testmozgás. Sétáljunk jó nagyokat, miközben vegyünk néhány mély lélegzetet, mely fokozza vérellátásunkat, csökkentve így a rossz közérzet kialakulásának lehetőségét. A test fáradtságának megszüntetésével az elme bágyadtsága is eltüntethető, melynek eredményeképpen általános közérzetünkben és egészségünkben nagyon gyors javulást hozhatunk létre. Testi egészségünk helyreállításával hamarosan észrevesszük majd a viselkedésünkben és személyiségünkben létrejött pozitív változásokat.
A vizeletképző rendszer megmozgatása masszázs segítségével
Mindannyiunk egészsége számára nagyon fontos, hogy vesénk, húgyhólyagunk és húgycsövünk erős és egészséges legyen. Ennek érdekében mindennap igyunk meg legalább másfél liter friss természetes ásványvizet. Szervezetünkben vesénk ellenőrzi, illetve tartja egyensúlyban a vérben található kémiai anyagokat és a folyadékmennyiség koncentrációját. A vese igen kemény munkát végez azért, hogy vérünkből eltávolítsa a salakanyagokat, valamint, hogy megőrizze folyadéktartalmának egyensúlyát. Ennek a munkának a segítése érdekében fontos, hogy rendszeresen megmasszírozzuk a vese és a húgyhólyag reflexterületeit. Ha ez kész, akkor a két terület közötti részt is jól dörzsöljük meg, mivel ez a rész a húgycsövet fogja ingerelni.
A gyógyító hatás fokozásának érdekében nemcsak a lábon, de a kézen is nyomkodjuk meg a veséhez tartozó reflexpontot. Ez a terület mind a lábon, mind a kézen hosszanti irányban fekszik, közvetlenül a mellékvese reflexpontja alatt, ami a láb és a kéz középpontja is.
Mindemellett közvetlenül is megmasszírozhatjuk a veséket, ha mindkét kezünket, ujjainkkal a gerinc irányában, a csípőnkre helyezzük, miközben a hüvelykujj a has felé néz. Kezünk a derék vonalán helyezkedjen el, így ujjaink pontosan a vese felett lesznek, melyet az ujjak körkörös mozgatásával és nyomásával jól masszírozzunk meg.
Ezután folytassuk a dörzsölést egészen lefelé a farokcsont irányában. A teljes kezelést ismételjük meg kétszer egymás után. A természetes működés helyreállításával hamarosan érezni fogjuk a feszültség és a fájdalom csökkenését, mivel a folyadékkal telitett szerveinkben újból megindul a szabad áramlás.
Hogyan lazítsunk és szüntessük meg a görcsöket masszázs segítségével?
Az egyik módja annak, hogy csökkentsük a petefészek görcsös fájdalmát, ha lefekszünk hanyatt a földre, és görgéseket végzünk a vesemedence tájékán, vagy leülünk, és lábunkat térdben felhúzzuk ügy, hogy csak talpunk érje a talajt. Ebben a helyzetben lengessük meg térdünket a jobb és a bal irányba, ahol a kilengések nagysága körülbelül 20 cm legyen.
Ismerek egy másik módszert is, melyet lányom az első menstruációjának alkalmával tanult meg az iskolában. Szédelgett és erőteljes görcsei voltak, ezért szünetben felkereste az iskolai nővér irodáját, hogy lefeküdhessen. A nővér szerencsére nem a szokványos módon viszonyult a problémához, s ahelyett hogy gyógyszereket írt volna fel, elmagyarázta neki, hogy anatómiailag gyomrunk a bal oldalon helyezkedik el, így ha erre az oldalunkra lefekszünk, akkor a méhünkre nehezedő nyomás megszűnik, és a görcsök alábbhagynak. Azóta többször is kipróbáltuk ezt az eljárást, és csodálatosan működik.
A természetes nyugtató
Ha görcsös fájdalmaik vagy feszültségeik miatt nem tudnak elaludni, akkor a következő nagyon hatékony módszert ajánlom figyelmükbe.
Keressünk egy csendes helyet, és feküdjünk le hanyatt a földre, engedjük, hogy testünk teljesen elernyedjen. Szemünket becsukva lélegezzünk lassan és mélyeket. Vegyünk négy vagy öt nagyon mély lélegzetet egészen addig, amíg el nem önt bennünket egyfajta melegségérzet. Most összpontosítsuk figyelmünket a feszültségek megszüntetésére. Képzeljük el lelki szemünk előtt testrészeinket, és egyenként haladva lazítsuk el őket.
Első lépésben vegyünk egy mély levegőt, majd lazítsuk el a talp, a boka és a láb izmait. Tartsuk bent a levegőt néhány másodpercig, majd lélegezzük ki. Lélegezzünk be újból, és ez alkalommal lazítsuk el a talpat, bokát, lábat, lábszárat és a térdkalácsot. Ismét tartsuk vissza lélegzetünket egy kicsit, majd fújjuk ki a levegőt.
Ezt a gyakorlatot egészen addig folytassuk, amíg el nem lazítottunk minden egyes izmot, szövetet és szervet a lábujj hegyétől egészen a fejtetőnkig. Végezetül feszítsük meg testünk minden porcikáját, még állunkat is, valamint arcunkat, beleértve a nyakunkat, szánkat és nyelvünket, majd orrunkat összeráncolva szemünket szorosan zárjuk össze. Testünket teljesen megfeszítve feküdjünk néhány másodpercig a földön. Ezután lélegezzünk ki, és teljesen lazítsuk el magunkat.
Most, hogy teljesen ellazultunk, bal kezünket helyezzük közvetlenül a köldökünk alá, és alkalmazzunk laza nyomást a területre, amely mély nyugalommal tölt el bennünket, kellemes és tiszta érzést teremtve. Érintésünk legyen nagyon könnyed, és a körkörös dörzsöléssel kifejtett nyomást csak néhány másodpercig alkalmazzuk, kimondottan akkor, ha a területet érzékenynek találnánk. A dörzsölés befejezése után vegyünk mély lélegzetet, majd ismételjük meg a masszázst még néhányszor. Testünk most már teljesen lenyugodott mind belül, mind kívül, görcseink ellazultak, és ebben az állapotban egy nyugodt, illetve mély alvásnak nézünk elébe.
Hogyan szüntessük meg a fájdalmat masszázs segítségével?
A legtöbb görcsös fájdalom vagy fejfájás akkor keletkezik, amikor a munkahelyen túlhajszoljuk magunkat. Ilyen esetekben nem sok időnk van arra, hogy a teljes körű reflexmasszázst elvégezzük, ami önmagában nem jelent akadályt, hisz kezünkön is elvégezhetjük a szükséges reflexpontok ingerlést. Fordítsunk különös figyelmet ilyenkor a nemi szervek, valamint a keringési rendszer pontjaira, majd néhány percet szánjunk a külső elválasztású mirigyek területeire, hiszen ahogy már korábban is láttuk, ezek működése kihatással van a test összes folyamatára.
A természet elrejtett kezünkön egy olyan reflexpontot, melynek ingerlésével a legkülönbözőbb testi fájdalmak enyhíthetők vagy megszüntethetők. Ennek a pontnak az ingerlése a görcsös fájdalmak esetén is tökéletesen alkalmazható. Ahhoz, hogy a területet megtaláljuk, szorítsuk ökölbe kezünket, és a hüvelykujj, valamint a mutatóujj találkozásánál kialakult kicsi párna alatt keressük meg a pontot. A terület ingerlése fokozza a kortizon nevű hormon természetes előállítását, mely segít csökkenteni a görcsből eredő fájdalmat.
Az előbb megtalált pont, valamint a hüvelykujj körüli további reflexterületek ingerlésével fejfájásunkat is megszüntethetjük.
A fájó mell kezelése masszázs segítségével
A menstruáció előtti mellfájásokat az ösztrogén- és a progeszteronhormonok felborult egyensúlya okozhatja. Ilyen esetekben a legjobb, ha teljes körű reflexkezelést alkalmazunk, beleértve a láb, a kéz és a fej különböző területeinek ingerlését, melyek fokozzák a vérkeringést, és segítenek megszüntetni a mell duzzanatát, illetve az ezzel járó fájdalmat. A mell reflexpontjainak kezelésekor, melyeket a láb és a kéz felső részén találunk, legyünk nagyon kitartóak és állhatatosak. Ezzel egy időben nagyon fontos a külső elválasztású mirigyek, valamint a tüdő és a nyirokrendszer reflexpontjainak ingerlése is. A nyirokrendszer masszírozását ujjainkkal és hüvelykujjunkkal a talp vagy a csukló felső részén keresztirányban végezzük. Ilyen esetekben a sarokkörzés és a nyirokcsomók nyomó ingerlése is segítségünkre lehet. Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk tenni, feküdjünk le hátunkra, a talajra, lábainkat emeljük fel, és talpunkat néhány másodpercig mozgassuk meg először előre és hátra, majd jobbra, illetve balra. A láb mozgatása mellett ne feledkezzünk meg a csukló nyirokrendszeri reflexpontjainak ingerléséről sem, mely segít a felhalmozódott nyirokfolyadék eltávolításában.
A hormonháztartásban bekövetkezett változásokat és az ezzel járó esetleges gondokat kiválóan lehet orvosolni a nyelven található reflexterületek nyomásával. A nyelv megnyomásakor észreveszünk majd egy bizsergő érzést a test teljesen más pontján, mely azt jelzi, hogy a gyógyító energia áramlása az adott terület irányába megkezdődött. Ezzel kapcsolatosan olvassák át újra a nyelv reflex-masszázs részét, ahol a nyelv reflexmasszázsával ismerkedtünk meg. Ugyanakkor hasznos tanácsokat talál mellmasszázs bejegyzésünknél.
A fájó mell kezelése ricinusolajos borogatással
Gaylord Hauser ismertetett meg egy olyan technikával, melynek segítségével hatékonyan gyógyíthatjuk begyulladt mellünket, valamint a fertőzéses betegségek panaszai is kiválóan enyhíthetők. A módszer elsajátítása óta nagyon sok betegem gyulladásos panaszait és az ezzel járó esetleges fájdalmakat tudtam hatékonyan kezelni. Az eljárást a test bármely fertőzött területén alkalmazhatjuk. A hidegen sajtolt ricinusolajban található egy olyan összetevő, mely serkenti a T11 nyiroksejt (lymphocita) működését, felgyorsítva így a fertőzéses megbetegedésből való kigyógyulást, valamint megszünteti az ezzel járó esetleges fájdalmakat. Jómagam a ricinusolajat és a borogatásnál használt gyapjúkendőimet egy cipzáras táskában a hűtőben tárolom.
A kezeléshez szükségünk lesz hidegen sajtolt ricinusolajra, egy gyapjúkendőre, egy műanyagdarabra és egy elektromos melegítőpárnára. Hajtogassuk össze a gyapjúkendőt, majd alaposan itassuk át ricinusolajjal, de ügyeljünk eközben, nehogy az olaj túlfolyjon, és mellünkre cseppenjen. Az olajjal telített kendőt és a műanyagdarabot helyezzük mellünkre, majd az egésznek a tetejére rakjuk rá a melegítőpárnát. A párnát állítsuk magas hőfokra, de ha ezt kellemetlennek találjuk, akkor a közepes fokozat is elegendő. A borogatást hagyjuk mellünkön úgy egy óráig. Ugyanezzel a kendővel egy hétig mindennap ismételjük meg a kezelést, megszüntetve így a gyulladást. A kezelésnek nincs semmilyen mellékhatása, ezért ha úgy érezzük, akkor naponta többször is megismételhetjük. Egy hét eltelte után a gyulladásnak teljesen el kell tűnnie.
Saját gyakorlatomban ezt a módszert a reflexológiával kombináltam, mely még hatékonyabbá tette kezeléseimet. Egyik nap egy Dan nevű fiatal férfi hívott fel telefonon, és elmondta, hogy a felesége nagyon beteg. Érthető volt a férfi aggodalma, hisz még csak egy éve voltak házasok. A fiatalasszony már egy hónapja ágyban feküdt, annyira rosszul érezte magát. Doktort is hívtak hozzá, aki a vérvizsgálatok alapján semmilyen rendellenességet nem talált nála, és ezért további vizsgálatokat javasolt.
Dan szabadságot vett ki, hogy feleségét teljesen el tudja látni, amíg a probléma okát ki nem derítik. Amikor engem hívott, teljesen kétségbe volt esve, elszállt minden reménye, és nem akart több orvost sem látni, mivel a tesztekben sem bízott már többé. Megnyugtattam, majd elmondtam neki, hogy a masszázs és a ricinusolajos borogatás teljesen természetesen meg fogja oldani felesége gondjait. Nagyon örült a hírnek, hisz eltökélt szándéka volt, hogy feleségét újra egészségesen lássa. Hitvese szintén biztosított afelől, hogy mindenben partnerem lesz, és bármit megtesz, csak gyógyítsam ki a betegségéből, így aztán elkezdtük a kezelést.
Első lépésben teljes körű lábmasszázst alkalmaztam, azért, hogy szerveit és mirigyeit az újraképződött frissítő energiával aktivizáljam. Egy lábon harminc percet töltöttem alkalmanként, és különös figyelmet szenteltem a külső elválasztású mirigyek, valamint a nyirokrendszer reflexpontjainak alapos masszírozására.
Ezután következett a ricinusolajos borogatás, melyet a mellkasára és a hasára raktam. Két óra elteltével hasra fektettem páciensemet, és a borogatást most a hátára tettem ugyanennyi időre. Mivel a hölgy lábfájásokról is panaszkodott, ezért a borogatást ott is megismételtük. A kezelés végén a hölgy erős nyomásról számolt be a mellkas tájékán, ezért úgy döntöttem, hogy arra a területre visszahelyezem a borogatást. Két óra elteltével betegem sokkal jobban érezte magát, és befejezésként jóízűen felhörpintett egy csésze fokhagymalevest.
Négy óra elteltével az egész kezelést megismételtük, de a ricinusolajos borogatás időtartamát lecsökkentettem egy órára.
Az elkövetkező két napban Dan váltogatta minden két órában a borogatások helyét, és ezzel egy időben felesége kezén tíz percig dörzsölte a különböző reflexterületeket, különös figyelmet fordítva a nyirokrendszer pontjaira. Megmutattam neki a csuklóháton található reflexpontokat is, melyek ingerlésével természetesen meg tudta szüntetni a testben létrejött esetleges gyulladásos duzzanatokat. Mindemellett természetesen a napi teljes körű lábmasszázs sem maradhatott el.
Dan szeretettel teli és odaadó törődése meghozta gyümölcsét. Két nap elteltével megjött a felesége étvágya, és hamarosan felült az ágyban, illetve rövid ideig már sétálni is tudott. A hölgy közérzete napról napra javult, és most már önállóan is képes volt kezének reflexterületeit masszírozni, valamint a napi kétszeri (hasra és hátra helyezett) borogatások váltogatására. Két hét elteltével páciensem teljesen felépült, és újra munkába állhatott.
Folyamatosan tartottam a kapcsolatot Dannel, aki hamarosan örömmel újságolta el, hogy felesége kiválóan érzi magát, újra egészséges, olyan, mint régen. Sőt ez még nem volt minden, hisz felépülvén felesége baseballozni kezdett, valamint rendszeresen eljárt teniszezni is. A teljes körű kivizsgálás után eltervezték, hogy ezután változtattak étkezési szokásaikon, felveszik a napi rutinba a heti rendszeres reflexmasszázst, valamint, ha minden jól megy, akkor megpróbálkoznak egy gyerekkel is.
A mell hűtése
Megduzzadt mellek esetén a kellemes és gyengéd hidegmasszázs elősegítheti a fájdalmak csökkentését. A kezelés előtt kezünket helyezzük egy tál hideg vízbe vagy csapvíz alá, majd könnyedén fedjük be tenyerünkkel a mellünket. Laza masszázst alkalmazva segítsük a felgyülemlett nyirokfolyadékot visszajuttatni a nyirokvezetékekbe. Ezen egyszerű módszer alkalmazásával megszüntethetjük ilyen jellegű panaszainkat, és elősegíthetjük a gyógyító folyamatok felélénkülését. A kezelést egy nap többször is megismételhetjük.