Szenvedélybetegséget kezelése gyógyszerre? Ismerje, meg hogyan!
A szenvedélybetegek számára új lehetőséget kínál a masszázs
A masszázs új lehetőséget kínál az olyan szenvedélybetegségek kezelésére, mint például az alkoholizmus, a dohányzás, a szerencsejáték, a túlzott szexualitás, kábítószer-fogyasztás és még sorolhatnánk tovább, melyek különféle egészségügyi problémákhoz vezethetnek az idő folyamán. A masszázs segít feloldani belső feszültségeinket, s cserébe a mély nyugalom kellemes érzetét biztosítja szervezetünknek. A test ellazulásával a masszázs felerősíti a bennünk zajló gyógyító folyamatokat. Ha ismernek olyan személyt környezetükben, aki szenvedélybetegségben szenved, akkor könnyedén segíthetnek rajta a rendszeres reflexmasszázs alkalmazásával.
Az alkoholizmus kezelése
Az orvosok megfigyelték, hogy az alkoholizmus valójában a különböző mirigyek helytelen működésének következménye, hasonlóan a cukorbetegséghez. A cukorbetegek esetében a szervezet nem termel elég inzulint, aminek következtében növekszik a vér cukortartalma. Az alkoholisták esetében ennek az ellenkezője igaz, tehát a szervezetük túl sok inzulint termel, ami csökkenti a vér cukortartalmát. A két legfőbb mirigy, mely ezeket a folyamatokat szabályozza, a mellékvese, és annak szabályozója az agyalapi mirigy.
Első lépésben az agyalapi mirigy reflexpontjára kell összpontosítanunk, mivel ez szabályozza az összes többi mirigy működését. Az agyalapi mirigy reflexpontjait a nagylábujj- és a hüvelykujjpárnák középpontján találhatjuk.
Ezek után rátérünk a kéz és láb azon reflexterületeire, melyek a mellékvese és a hasnyálmirigy működésére fejtenek ki hatást. Hüvelykujjunkat helyezzük a vese masszázsterületére, majd mozdítsuk el egy kicsit a többi ujj (vagy lábujj) irányába, és máris a mellékvese pontjánál vagyunk. A területet a nyomás és görgetés technikával masszírozzuk meg.
Ezután a kiegészítő ábrák segítségével keressük meg ismét a hasnyálmirigy pontját. Ez a terület nagyon közel található a vese és a gyomor masszázspontjaihoz. Azt is mondhatjuk, hogy nyugodtan folytathatjuk a keresztirányú masszázst kezünkön és lábunkon egyaránt, és eközben minden területet érinteni fogunk. A máj masszázspontjának megmasszírozása rendkívül fontos, és mivel ez a terület nagyon érzékeny, ezért csak rövid ideig tartsuk rajta ujjunkat, majd egy kicsit később újra térjünk vissza rá. Az itt megemlített pontok mellett, a nyirokrendszer területeit is érintse kezelésünk, mely segít a káros vegyi anyagok, illetve a salakanyagok eltávolításában.
A kezelésen keresztül gyógyító energiát vezetünk be ezekbe a fontos szervekbe és mirigyekbe, így szervezetünk nagyon gyorsan vissza tud térni majd természetes működéséhez.
A fül reflexpontjainak masszírozása segít megszabadulni az elvonási tünetektől
A szenvedélybetegségben szenvedők könnyen segíthetnek problémájuk enyhítésében, ha naponta rendszeresen jól megmasszírozzák a fül masszázszónáit. Ez különösen a leszokási tünetek kezelésénél bizonyul majd igen hatásos eljárásnak.. Az ábrán látható területeket dörzsölgessük egy-két percig, majd haladjunk lefelé. A fül középpontját elérve álljunk meg egy kicsit, hisz itt található a máj és a lép masszázspontja. Ezeket a területeket úgy két percig masszírozzuk folyamatosan, majd menjünk tovább a fülcimpára. Az itt található pontokat a csípés és nyomás módszerrel ingereljük, a külső és belső oldalon egyaránt. A két fülön egyenként öt-tíz percet időzzünk. Amilyen gyakran csak szükséges, ismételjük meg az eljárást, egészen addig, míg a beteg teljesen fel nem épül.
A fülre mért nyomás fokozására használhatunk egy csipeszt is, hiszen az ujjaink hamar kifáradhatnak a folyamatos nyomás miatt. Nagyon sok pácienstől hallottam, hogy ez a kis trükk nagy segítségükre volt káros szenvedélyük csillapításában. Ezek a technikák, illetve azok, melyekkel már korábban megismerkedtünk, segítenek a fejfájás, a másnaposság, valamint az elvonási tünetekkel járó frusztráció, feszültség vagy fájdalom enyhítésében is. Ilyen esetben megmarkolhatjuk hajunkat, és jól meghúzhatjuk. Tartsuk így 15 másodpercig, majd engedjük el, és egy másik helyen húzzuk meg jó erősen. Ennek a gyakorlatnak a folyamatos ismételgetésével egész szervezetünket felélénkíthetjük, beleértve a gyomrot és más belső szerveket.
Másnaposság esetén használjunk drót hajkefét fejbőrünk vérkeringésének fokozása érdekében.
A masszázs és a kábítószer
A legtöbb kábítószert, mely szervezetünkbe kerül, a máj dolgozza fel, majd a vesékben történik a kiválasztásuk. Ebből kifolyólag ezeknek a szerveknek, illetve a külső elválasztású mirigyek reflexpontjai kitüntetett figyelmet érdemelnek szervezetünk egyensúlyának helyreállítása, valamint a hatékony májműködés megőrzése miatt.
A máj és a vese masszázsterületei az ilyen embereknél különösen érzékenyek lesznek, mivel a többi szervből kiváló méreganyagok fokozott munkára kényszeríti azokat. A masszázs, illetve a rendszeres méregtelenítés és testmozgás elősegíti a szervezet gyógyulási folyamatait, határozottságot, valamint magabiztosságot ad elménknek, útmutatást lelkünknek. Szokásos napi rutinunk összeállítása nagyon fontos a boldog és fájdalommentes élet létrehozásában. Itt ismét fel kell hívnom figyelmüket arra a tényre, hogy mennyire fontos szervezetünk egészséges működéséhez a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása és az oxigénben gazdag levegő. A megfelelő mennyiségű víz- és oxigénfelvétel különösen nagy jelentőséget kap olyan esetekben, amikor a szervezet a droghasználat okozta elváltozásokat próbálja helyreállítani. A méreganyagok eltávolítását tovább fokozhatjuk a rendszeres C-vitamin és kálium fogyasztásával.
A dohányzók légszomjának megelőzése
Az erős dohányosok állandó oxigénhiányban szenvednek, ezért a hiány pótlása miatt szívük gyorsabban ver. A szervezet tartós oxigénhiánya károsíthatja agyunkat. Ennek elkerülése érdekében lélegezzünk jó mélyeket egészen a tüdő aljáig. Ezt a korábban már bemutatott mélylégzési technikával könnyedén megtehetjük.
A tüdőnk egészségi állapotának ellenőrzése
Vegyünk kezünkbe egy szál gyufát, és gyújtsuk meg, majd kartávolságnyira tartsuk magunk elé, és próbáljuk meg elfújni. Ha könnyedén ment, az azt jelenti, hogy tüdőnk nagy valószínűséggel jól működik. Ha viszont nem sikerült elfújnunk a lángot, akkor kezelésbe kell vennünk a szív és keringési rendszer, valamint a tüdő masszázsterületeit illetve végezzük rendszeresen a mélylélegzés-gyakorlatot. Pár nap múlva ismételjük meg a tesztet: most már sikeresen el kell tudniuk fújni a gyufa lángját.
A masszázs segíti az erős dohányosokat, és azokat, akik már leszoktak
A dohányzás megváltoztatja a vér kémiai összetételét, amely a kéz és a láb ujjainak véredényeiben elzáródásokat okozva gyengíti azok vérellátását. A masszázs segít az egész szervezetben helyreállítani az akadálytalan vérellátást. Ismerek egy erős dohányost, aki mindig lábujjgörcsökre és arra panaszkodik, hogy állandóan hideg a lába. Két masszázskezelést kapott, melynek hatására lábát kellemes melegség öntötte el, illetve görcsös fájdalmai is megszűntek.
A masszázskezelés azoknak is fontos, akik már sikeresen leszoktak a dohányzásról, hisz ilyen esetben a rendszeres masszázs segít eltávolítani a szervezetből a rákkeltő karcinogén anyagokat. Ha ezt teszik, nem kell aggódniuk afelől, hogy régi káros szenvedélyük valamilyen betegséget idézzen elő szervezetükben, most, amikor már végleg leszoktak. A reflexpontok rendszeres ingerlésével új életerővel tölthetik fel minden szervüket és mirigyüket, létrehozva így egy egészséges testet, valamint egy vidám lelket.
A masszázs segíti a szipózókat
A legtöbb szipózósnak gondjai vannak az éjszakai alvással, rendkívül feszültek, vérszegénységben szenvedhetnek, illetve rendszeres vesegyulladásuk, valamint májproblémáik lehetnek. A panaszok összetettsége miatt, ebben az esetben a teljes körű reflexmasszázst kell alkalmazni. Kezeléskor figyelmünk a főbb szervekre, mint például a tüdő, a máj, a külső elválasztású mirigyek, az agy és a gerinc, kell összpontosítanunk. A ragasztóval, a gázzal vagy a drogokkal történő szipózás egyre jobban elterjedt az egész világon. A statisztikák szerint tíz fiatalból legalább egy már kipróbálta valamelyiket. Sok olyan tanárral találkoztam, akiknek sikerült a masszázs alkalmazásával lecsendesíteni igen vad helyzeteket, általános iskolákban és sérült gyerekek között is. Szülők és alkalmi reflexológusok siettek ezeknek a gyerekeknek a megsegítésére, akik általában az önbecsülés hiányában és a környezetükből rájuk nehezedő túlzott nyomástól szenvedtek. Ezek az önkéntes emberek meghallgatták a gyerekek panaszait, majd megtanították őket, hogyan tudják megnyugtatni magukat a masszázs és a mélylégzés-technika együttes alkalmazásával. A próbálkozás csodás eredményeket szült.
Ön is segíthet azokon az embereken, akikről tudja, hogy ilyen drogokat használnak, ha megtanítja őket a masszázs használatára, valamint felhívja figyelmüket a sok folyadék fogyasztására, mely segít a szervezetükben lerakódott méreganyagok eltávolításában. Ja, és ne felejtsék el megtanítani az előbb már említett mélylégzés-technikát sem, melynek részletes leírását a Tizenkettedik fejezetben olvashatják el újra.
Masszázs és a veszélyes vegyi anyagok alkalmazása
A veszélyes vegyi anyagokat, drogokat használó fiatalok mellett meg kell említenünk azokat az embereket is, akik hasonló vagy még veszélyesebb vegyi anyagokkal dolgoznak védtelenül. Azok az emberek, akik olyan vegyi üzemekben dolgoznak, ahol nem megfelelő a levegőcserélő rendszer, hasonló problémákkal szembesülhetnek, mint az előbb tárgyalt szipósok.
A szenvedélybetegségek megszüntetése a fül masszázskezelésével
A szenvedélybetegségek egyik igen hatékony és bárki által könnyedén használható módja a fül reflexpontjaink rendszeres kezelése. A fül pontjainak ingerlése nagyon sok szenvedélybetegséggel járó probléma tünetét enyhítheti. Különösen akkor, amikor le akarunk szokni káros szenvedélyünkről, és megjelennek az ezzel járó elvonási tünetek.
A hüvelyk- és mutatóujjunkat használva kezdjük el a masszázst bal fülünk tetején, ahol keresztirányban a nyomás és görgetés technika alkalmazásával jól masszírozzunk meg minden pontot, úgy kétperces időtartamban..
Most haladjunk lefelé, és álljunk meg a fül középpontjában, mivel itt található a máj és a lép reflexterülete. A mutatóujjunkkal nyomjuk meg a területet, és egy percig lassú körkörös mozgásokat végezve dörzsöljük. A területet valószínű nagyon érzékenynek fogják majd találni. Ezután lassan haladjunk lefelé, érintve a többi reflexpontot, ahol lassan, hétig elszámolva időzzünk el egy kicsit. Majd a fülcimpához elérve jól masszírozzuk meg annak mindkét oldalát. Az egész gyakorlatot ismételjük meg a jobb fülön is.
Úgy öt-tíz percet töltsünk el egy-egy fülünkön, olyankor, amikor az adott szenvedélyünk hiányát érezzük. Ezt a módszert olyan gyakran használhatjuk, ahányszor csak akarjuk, egészen addig, míg végleg megszabadulunk káros szenvedélyünktől. Mivel a fülre kifejtett folyamatos nyomás könnyen kifáraszthatja ujjainkat, ezért a nyomás fokozása érdekében használhatunk egy csipeszt is (lásd a 19. fényképen).
A fül masszázskezelése által létrehozott gyógyító energiát nagyon sokan hasznosnak találták a különféle szenvedélyek utáni vágy megszüntetésében. Sok olyan emberrel találkoztam, akik a rendszeres masszázskezeléseknek köszönhetően teljesen visszanyerték egészségüket, és végleg leszoktak káros szenvedélyükről. Egy mondatban kifejezve, a masszázs egy természetes módszer a feszültségek és az ezzel járó káros szenvedélyek megszüntetésére.