Csuklóízületi fájdalmakat lehet masszírozással gyógyítani? Igen!
A csuklóízület fájdalmának enyhítése masszázzsal
A csuklóízületi betegségek tünetei sok esetben nagyon fájdalmasak lehetnek, melyet a megerőltető kézmozgások válthatnak ki. Ez a betegség úgy is kialakulhat, hogy a csuklóban futó inak megduzzadnak, és összenyomják a benti csatornákban futó idegeket. Az inak túlerőltetéséből eredő duzzadás megnyomja a hüvelyk- és a többi ujjat mozgató idegeket, melyek így teljesen legyengülnek. A gyenge idegek pedig egy idő után nem működnek megfelelően. Amikor ez megtörténik, égető, szúró fájdalmat és zsibbadtságot érezhetünk kezünkben.
Az első dolog, amit ilyen helyzetben tennünk kell, a kéz és a csukló teljes ellazítása. Ezután keressük meg tenyerünk közepén a hasi idegközpont masszázspontját. A keresés megkönnyítése érdekében tegyük egyik kezünket a másik tenyerünkbe, és annak hüvelykujjával érintsük meg a középpontot. Pontosan itt fog elhelyezkedni a hasi idegközpont reflexpontja, melynek ingerlésével bizonyos idegcsoportok könnyedén megnyugtathatók. A terület összecsípésével és dörzsölésével ellazíthatjuk egész szervezetünket, beleértve természetesen a csuklóízületet is.
A masszázspont nyomása közben lassan lélegezzünk be, és hétig elszámolva tartsuk bent a levegőt. Ezután szüntessük meg a nyomást, illetve ezzel egy időben lélegezzünk ki. A folyamatot mindkét kézen ismételjük meg háromszor egymás után.
Ha kezünk dagadt és fáj, akkor talpunkon keressük meg a hasi idegközpont masszázspontját, és ott alkalmazzuk a kezelést.
A fájdalom enyhítése a masszázspontok segítségével
Az inak vérkeringésének fokozása érdekében jól masszírozzuk meg csuklónkat. A hajlásnál kialakult csuklóráncok környékén találni fogunk egy nyomáspontot, mely elöl és hátul is jelentkezik. A terület a ráncvonalak felezési pontjában helyezkedik el, és egyszerre ingerelhetjük mindkét oldalon.
Ennek hatására javul az inakat tápláló vérkeringés, és ez segít a duzzadás megszüntetésében, valamint fokozza a kenőfolyadék csuklón történő áthaladását, ami enyhíteni fogja a fájdalmat. Most haladjunk kicsit fentebb a karon, és keressük meg a csuklótól úgy 6 cm-re elhelyezkedő második masszázspontot. A keresését megkönnyíthetjük, ha három ujjunkat közvetlenül a csukló alá helyezzük, s máris a pont környezetében van az utolsó ujjunk. Ezt a pontot is nyomhatjuk kívülről és belülről is egyszerre. A nyomás hét másodpercig tartson, majd pihentessük ugyanennyi ideig. Ismételjük meg az ingerlést tízszer egymás után mindkét csuklónkon, valamint a kezelést többször végezzük el a nap folyamán.
A csuklófájások kezelésével kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy a most megismert második pont sokkal hatékonyabb a teljes gyógyulás szempontjából, mivel ingerlése kihat a karra, a vállra és a hátra is. A váll tetején található masszázspont nyomásával szintén ellazíthatjuk csuklónkat. Ezt a pontot úgy kereshetjük meg, hogy felemeljük karunkat, és a váll külső oldala felé haladva érezni fogunk egy bemélyedést. Ha megtaláltuk, gyakoroljunk hét másodperces nyomást a területre. Ujjunkat dörzsölés közben körkörösen mozgassuk, és lassan haladjunk a nyak irányába.
A vállban található feszültségek kezelésénél érdemes a masszírozást elvégezni a gerinc vonalában található harmadik és negyedik masszázspontnál is, valamint közvetlenül a lapocka felett. A pontokra kifejtett nyomás kezdetben gyenge legyen, majd fokozatosan növeljük.
A fájdalom enyhítésére most is kiválóan alkalmazható a hüvelykés mutatóujj között feszülő bőr nyomása. Ezt a pontot a csípés vagy a nyomás és dörzsölés módszerrel ingerelhetjük a leghatásosabban. A kezelés időtartama egy-két perc legyen, és ha szükséges, megismételhetjük többször is egymás után.
Hogyan tudta Éva asszony elkerülni csuklóműtétjét?
Éva asszonynak nagyon erős kéz- és csuklófájásai voltak, illetve éjszaka rendszeres kézzsibbadásra ébredt, mint amikor valaki elfekszi a kezét, de nem tudja azt újraéleszteni. Azonnal felhívta orvosát, aki csuklóoperációt javasolt mindkét kezére.
Mivel a fájdalmak miatt már dolgozni sem tudott, ezért úgy döntött, mielőbb végrehajtatja kezén a műtétet. A műtét előtt A. asszonyt meglátogatta lánya, aki megkérdezte tőle, hogy nem próbálta-e lefekvés előtt masszázzsal enyhíteni fájdalmát. Édesanyja úgy döntött, kipróbálja lánya javaslatát, mivel korábban már ő is olvasott a masszázs jó hatásairól.
Lánya megmasszírozta kezét, karját, vállát és körbe a hátát. A kezelés közben felfigyeltek egy görcsös területre A. asszony hátán, közvetlenül a lapocka felett, ami olyan volt, mintha az izom be lenne dagadva. Lánya jól átmasszírozta a görcsöt, majd egy csókot nyomott édesanyja arcára, és jó éjszakát kívánva átment a másik szobába lefeküdni.
Reggel Éva asszony kézzsibbadás nélkül ébredt, illetve a merevség és a fájdalom is lecsökkent kezében. Amikor lánya felébredt, örömmel újságolta el neki, hogy minden fájása elmúlt. Úgy döntött, mégsem vág bele a műtétbe, hiszen most már tudta, hogyan kezelje kezét, ha a fájások kiújulnának. A. asszony azóta rendszeresen alkalmazza a masszázst, illetve más jellegű megelőző programokat. Ennek köszönhetően sohasem került sor a betervezett műtétre, és a hölgy csodálattal tekint a masszázs varázslatos gyógyító erejére.
Egyik barátnőm babákat gyárt, és kezének túlterhelése miatt nála is megjelentek a csuklófájás tünetei. A gondok elkerülése és csökkentése végett ajándékoztam neki egy golyót, mely segít az ujjak megerősítésében, illetve megmasszíroztam a kéz, a kar, a hát és a lapocka masszázspontjait. A lapocka körüli rész kulcsfontosságú masszázsterületeket hordoz a csuklófájások megszüntetésére, ezért keressük meg az itt húzódó fájó, valamint érzékeny pontokat, és ha találnunk ilyet, akkor jól masszírozzuk át, a vérkeringés, illetve a gyógyító energia áramlásának helyreállítása céljából.
A masszázskezelés, valamint a csukló éjszakai bepólyázásának hatására barátnőm kézfájása teljesen megszűnt, és újult energiával, gátló tényezők nélkül tud most már babáinak gyártására összpontosítani.
John Smith az Alaszkán dolgozó sebész elmondása szerint, nagyon sok halász keresi fel kézfájásra és zsibbadásra panaszkodva a lazachorgászat szezonjának közepén. A problémákat kortizoninjekcióval szokta enyhíteni, de mindig felhívja pácienseinek figyelmét, hogy a gyakori oltás további gondokat eredményezhet.
Pihenjünk egy kicsit, ha a csuklóízület fájni kezd
A cégvezetőknek szem előtt kell tartaniuk, hogy beosztottjaik akkor dolgoznak a leghatékonyabban, ha pihentek, kényelemben érzik magukat és egészségesek. A csuklófájások kezelésének egyik leghatékonyabb eszköze a megelőzés. Munka közben tartsunk néhány perces szüneteket, amikor nyújtózhatunk, mozoghatunk egy kicsit. Ha ülőmunkát végzünk, mindig törekedjünk arra, hogy lábunkat ne rakjuk keresztbe az asztal alatt, valamint üljünk mindig egyenes háttal (ne dőljünk előre), ami elősegíti testünk jobb vérkeringését. Állómunka esetén a szünetben mindig üljünk le, és az előbb megismert masszázspontok segítségével lazítsuk el csuklónkat, karunkat. A lazítás fokozásának érdekében kipróbálhatjuk a következő gyakorlatokat is.
Karemelés
Ha égető fájdalom jelentkezik csuklónkban és ujjainkban, vagy ha éjszaka elfeküdtük kezünket, akkor rögtön emeljük fel karunkat, és az érzés rövidesen meg fog szűnni. Ilyenkor előfordulhat, hogy duzzadások vannak a belső csatorna falain, melyek elnyomják a csuklón átfutó idegeket, és ez okozza a panaszokat. Ebben az esetben kifejezetten ajánlatos a most bemutatott eljárás alkalmazása.
Az ujjak mozgatása és megerősítése
Ujjainkat legyező alakban tárjuk szét, majd egyesével behajlítva zárjuk ökölbe kezünket. A ki-be csukogatást ismételjük meg hétszer egymás után. Kezünket megrázva serkentsük a vérkeringést, illetve az összezárás nehezítésére tenyerünkbe helyezhetünk egy golyót.
Az inak duzzanatának és érzékenységének megszüntetése
Jobb kezünket helyezzük a bal kéz alá támasztékként, majd a bal kéz ujjait lazán hajlítsuk be a csukló felé, ezután pedig ismét egyenesítsük ki azokat. A ki-be hajtogatást most is hétszer egymás után végezzük el, majd ismételjük meg váltott kézzel. A nap folyamán kezünk és ujjaink előrenéznek, amit ennek a gyakorlatnak a segítségével módosíthatunk, s így segít ellazítani ujjainkat, valamint tovább fokozza a kéz vérellátását.
Alkarnyújtás
Üljünk le egy székre egyenes háttal, kezünk legyen a láb mellett, tenyerünket helyezzük rá a szék ülőkéjére úgy, hogy a hüvelykujj kifelé nézzen, a többi ujjunk pedig hátrafelé (a szék támlája felé). Most könnyedén hajlítsuk hátra felsőtestünket — ez egy kicsit fájdalmas lehet, ezért ügyeljünk, nehogy túlfeszítsük az inakat. Tenyerünk továbbra is maradjon tökéletes érintkezésben az ülőkével, maradjunk ebben a helyzetben hét másodpercig, majd lazítsunk. Ismételjük meg a nyújtást kétszer egymás után.
Feszültségek oldása
A kézben és a csuklóban felhalmozódott feszültségek feloldásának másik módja, ha kezünket ujjainkkal szétterpesztve ráhelyezzük egy asztalra úgy, hogy tenyerünk tökéletesen felfeküdjön annak lapjára, miközben karunk maradjon teljesen egyenes. Felsőtestünket könnyedén előrehajtva kézfejünket feszítsük neki az asztal lapjának, megnyújtva így ujjainkat és a csuklót. Ismét maradjunk így hét másodpercig, majd a lazítás után még egyszer ismételjük meg a gyakorlatot.
A fásli és a sín használata
Alkarunk sínbe helyezése és befáslizása segít a csukló ellazulásában, illetve megnyúlásában, ezzel is serkentve a vérkeringést. Ha kezünket felfelé fordítjuk, és csuklónkat nem hajlítjuk be, akkor még szabadabb véráramlást biztosíthatunk kezünkben.
A B6– vitamin megszabadít bennünket a csuklóízület fájdalomtól
Nagyon sok tudományos vizsgálatban kimutatták, hogy a naponta 50-200 milligramm mennyiségben elfogyasztott B6-vitamin nagymértékben csökkentheti csuklóízületi fájdalmainkat. A Németországban dolgozó dr. Hans Bock szerint a B6-vitamin csökkenti az inaknál megfigyelhető duzzadást és az ezzel járó fájdalmakat, valamint serkenti a testben termelődő kortizon előállítását. Huszonnyolc éves praxisában összesen öt olyan beteggel találkozott, akinek az előírt napi B6-vitamin-adag mellett műtétre lett volna szüksége.
Ételeinket kiegészíthetjük természetes adalékokkal, melyek nagyon sok B6-vitamint tartalmaznak, mint például a sörélesztő, a korpatabletta, a barna rizs, a teljes kiőrlésű lisztből készült termékek, a méhpempő, a lucerna, a búzacsíra, a napraforgómag, a tonhal, a különböző babfélék, a zab, a csirkehús, a banán és a feketeligula-szirup, hogy csak néhányat említsek meg a sok közül.
Nagyon fontos megjegyezniük, hogy a masszázs NEM helyettesítheti háziorvosukat. Ma már egyre több orvos egészíti ki praxisát a különféle természetes eljárásokkal, mint például a masszázs. Ha helyzetünk mégis kilátástalannak tűnne, és már minden reményünk elszállt, akkor se adjuk fel. Ennek igazolására szeretnék néhány olyan esetet bemutatni önöknek, ahol szinte minden módszer csődöt vallott, és csak a masszázs tudott segíteni.
Radványi úr már az összes specialistát felkereste, hogy krónikus csuklóízület-gyulladására megoldást találjon, de sajnos minden orvos a műtétet látta végleges megoldásnak. Ebbe viszont azért nem tudott beleegyezni, mert a műtét idejében egy golfbajnokságon kellett volna részt vennie, amit semmi esetre sem akart visszamondani. Azonnali segítségre volt szüksége, hisz munkája állandó megterhelést rótt izomzatára, illetve csontozatára, mely fokozatosan legyengítette kezét, és zsibbadást okozott ujjaiban, aminek révén szorítása teljesen meggyöngült.
Felesége ezek után sem adta fel, és a következőt tanácsolta neki: — Mi lenne, ha kipróbálnánk a természet nyújtotta lehetőségeket kezed egészségének helyreállításában?
Ujjaival megnyomta a kézen, a csuklón, az alkaron, a vállon, a nyakon és a háton található masszázspontokat. Ezenkívül teljes körű talpmasszázst végzett el férjén, jeget rakott duzzadásaira, valamint az étrendváltoztatás mellett komplex B- és C-vitamint szedetett vele rendszeresen. A kezeléseknek köszönhetően Radványi úr eredményesen szerepelhetett a bajnokságon, és azóta újra jó egészségnek örvend.
A masszázs segít az élet teljességének megélésében
Kedves Masszázs.Eu!
Nagyon sokszor szenvedtem jobb lábam isiászos fájdalmaitól. Tizennégy alkalommal kerestem fel a gerincmasszőrt, de sajnos a kapott kezelések sem tudták megszüntetni problémámat. Családi orvosom pihenésképpen beutalt a kórházba, ahol további kezeléseket kaptam. Ez sem segített. Ezután egy idegsebészhez kerültem, aki tizenegyféle tesztet végzett el rajtam, de semmit nem talált. Őt követték a csontszakértők, akik röntgenképeket készítettek csontjaimról. Ennek eredményeként három hónap alatt két kórházat is megjártam, de fájdalmam nem szűnt meg, sőt állapotom talán rosszabb lett, mint azelőtt.
Meglátogatott egy barátom a kórházban, és mesélt nekem masszázs szakértő ismerőséről. Megbeszéltem az illetővel egy találkozót, és… meglepetésemre a harmadik kezelés után fájdalmam csökkenni kezdett!
Úgy éreztem, csoda történt velem! Óriási érdeklődés fogott el, és azóta is rendszeresen járok a kezelésekre. Isten áldásának tekintettem a történteket, és azt szeretném, ha az egész világ megismerné ezt a roppant egyszerű eljárást, mely képes megszabadítani bennünket szenvedéseinktől, hogy újra jó egészségnek örvendhessünk, és az életet teljességében élhessük meg!